Dosiahnuť zdravý spánok sa dá i vhodnou posteľou a najmä kvalitným matracom

Pravdepodobne každý z nás túži po kvalitnom spánku. Predovšetkým však tí, ktorí ho majú nedostatok a trápia ich problémy so slabým spánkom. Dosiahnuť pravidelne zdravý spánok je možné ovplyvňovaním faktorov z hľadiska životného štýlu či liečby, ale rovnako dokáže byť riešením voľba vhodnej postele či predovšetkým kvalitnej matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace. Pozrime sa teda na posteľ ako celok a možno prídeme na to, ako v nej zabezpečiť komfortný spánok.Posteľ v spálni.jpg
Ako by teda mala vyzerať kvalitná posteľ?
Pod týmto označením si totiž každý z nás môže vybaviť niečo iné, rovnako ako sa na odpoveď treba pozrieť z viacerých smerov. Začnime teda jej materiálom a tým, či preferujeme skôr drevené alebo naopak čalúnené prevedenie.
Zatiaľ čo drevené postele sú známe lepšou údržbou a istou priedušnosťou, silnou stránkou čalúnených je ich elegancia a najmä fakt, že na nich nevidíme ostré hrany. Sú tu však aj ďalšie iné alternatívy a ich výber sa spája čisto s individuálnymi preferenciami každého z nás, preto sa nedá určiť nejaký jeden správny smer.
Akú úlohu ale zohráva kvalitný matrac?
Možno ešte väčšiu, než očakávate. Dokáže byť základným faktorom toho, ako sa nám pravidelne na posteli leží a do akej miery sa dokáže prispôsobiť našej preferovanej polohe pri spánku. Áno, pod tieto podstatné vlastnosti sa z hľadiska komfortu podpisuje práve matrac, jeho materiál, pevnosť a celková kvalita jeho prevedenia.Kreslené, dve mačky spia v posteli.png
Prakticky je doporučené matrac pravidelne po pár rokoch obmieňať a o to častejšie v prípade, ak ide o lacnejší typ s tendenciou rýchleho preležania a teda opotrebenia. V tomto smere sa skutočne oplatí výber špecifikovať, zamerať sa na kvalitatívne parametre a áno, nebáť sa trochu priplatiť. V neposlednom rade je doporučené odskúšanie matrace priamo na vlastnom tele v kamennej predajni.