Chceli by ste hliníkové okná?

Kúpu nových okien môžeme zaradiť k dlhodobej investícii. K investícii, z ktorej vy a vaše bývanie budete ťažiť desiatky rokov. Niektoré vám vydržia maximálne 50 rokov, iné sú odolnejšie a majú životnosť dokonca až 100 rokov, a to pri nenáročnej údržbe. Záleží preto, aký typ okien si vyberiete. Či lacnejšie plastové alebo drahšie hliníkové okná.

Plastové okno, závesy

Pre ktorú z týchto dvoch možností sa rozhodnúť?

  • Na výber sú samozrejme aj iné, ďalšie možnosti, napríklad drevené rámy alebo moderná zostáva kombinácia materiálov, v našom prípade aj kombinácia plastu, alebo dreva s hliníkom. Tie plastové sa však radia súčasne k najpredávanejším a záujem vzrastá aj o tie s hliníkovými rámami, ktoré majú zasa zaujímavé odolnostné a dizajnové vlastnosti.

Rozhodujete sa podľa ceny?

Chcete na oknách ušetriť respektíve nájsť najlacnejšiu alternatívu? V takom prípade by ste mali siahnuť po oknách plastových. Naopak tie hliníkové sa radia k drahším možnostiam, nakoľko hliník je vysoko cenený materiál. Z tohto dôvodu vzniká záujem o kombináciu hliníka s plastom.

Chcete okno veľkých rozmerov?

Tu je voľba jasná, je ňou hliník. Pevný a odolný materiál, ktorý udrží aj nadrozmerné sklenené výplne. Vďaka tomu sa takéto okná s hliníkovými rámami dajú vyrobiť na mieru. Hliníkové rámy sú pritom elegantné a štíhle, dávajú vyniknúť hlavne veľkým skleneným výplniam a doprajú vám kvalitný výhľad na svoje okolie a viac slnka do vášho interiéru.

Dážď na skle

Chcete, aby vám okno vydržalo čo najdlhšie?

V takom prípade by mal byť vašim favoritom znova hliník. Ten má vďaka svojej odolnosti aj dvojnásobne vyššiu životnosť, ktorá sa odhaduje na 80 až 100 rokov. Hliníkové rámy si aj pri zhoršených podmienkach (napr. dážď, vietor, zima, vysoké teploty) uchovávajú svoju farbu a tvar. Takisto nepodliehajú korózii a nie je preto pri nich nutná náročná údržba.