Cvičenie s deťmi

Takisto ako správna životospráva je dôležitý aj správny motoricky vývin dieťaťa. A práve preto vznikol projekt Baby balance. Baby balance funguje na Slovensku už dlhé roky a je prítomný v rôznych mestách na Slovensku. O čom Baby balance je? Baby balance poskytuje cvičenia a hravé aktivity už od najmenších bábätiek až po veľkých škôlkarov. So svojím dieťatkom môžete navštevovať kurzy Baby balance sú už od 3 mesiacov. Kategórie sú rozdelené podľa veku dieťaťa a vám sa tak nemôže stať, že budete v skupine so staršími deťmi. Možno si poviete, čo môžem trojmesačné bábätko na takýchto cvičeniach robiť. No práve od samého začiatku je dôležité, aby sme vedeli správne manipulovať už s novorodeniatkom.

 

hranie

 

Na Baby balance sa už od malých bábätiek učí správne manipulovanie s dieťatkom, jeho uchopenia, zdvihnutie či pretáčanie. Odborníčky v oblasti vývinu detí vám ukážu, aké cviky a aktivity sú vhodné už pre najmenšie detičky na správny vývin ich motorického a pohybového systému. Na svoje si však prídu aj staršie detičky. Nudiť sa nebudú ani dvoj či trojročné deti. Na hodinách si budú kresliť, tancovať a učiť sa zvuky zvierat či dopravné prostriedky. Celá výučba je v rámci hravej formy a preto baví každé dieťatko. Detičky však nechceme do ničoho nútiť a keď sa im nejaká aktivita nepáči jednoducho sa môžu len dívať. Veľkou výhodou je aj možnosť prítomnosti mamičky počas celej hodiny.

 

hranie detí

Dokonca prítomnosť matky je nevyhnutné preto, aby si s dieťatkom budovali blízky vzťah. Viaceré aktivity sú založené na spolupráci matka a dieťa. Či už máte dieťa hravé alebo tiché a introvertné, aktivitu sú prispôsobené pre každé dieťa. Využite aj vy hodinu týždenne na čas strávený iba s vaším dieťatkom a navštevujte hodiny Baby balance v okolí vášho bydliska. Viac informácii môžete nájsť na ich internetovej stránke.