Konečne meníme okná v dome za plastové

Plastové okná zaznamenali svoj najväčší revolučný boom už pred niekoľkými desiatkami rokov, napriek tomu sa stále vyskytujú objekty, kde sú v prevádzke staré okná drevené. Niektorí ľudia tomu nevenujú príliš veľa pozornosti, žijú si svoj spokojný život dôchodcov a riešia len to podstatné, najmä svoje zdravie. Akonáhle však odídu do nebies, alebo prenechajú svoj starý vidiecky dom deťom, objekt sa stáva cieľom jeho rekonštrukcie.

moderné bývanie

V rámci rekonštrukcie sa potom menia nielen okná, ale aj elektroinštalácie, rozvody vody a odpadov, a vykonávajú sa tu murárske práce v rámci rekonštrukcie kuchyne či kúpeľne. Staré drevené okná bývajú v takýchto domoch pomerne zanedbané a stáva sa, že sa pri odoberaní rozpadnú samé na niekoľko kusov. Ak sa o drevené okná nikto veľa rokov nestaral, nenatieral ich a neumýval, je skôr prekvapujúce, že stále ešte zostala na svojom mieste.
S plastovými oknami v Trenčíne však zažijete doslova inú dimenziu. Prejsť z pôvodnej dimenzie drevených dvojdielnych okien do dimenzie okien z plastu, s vákuovanými sklami, je niečo, ako presadnúť zo dňa na deň, obrazne povedané, z dederónskeho Trabanta do supermoderného Mercedesu.

starý dom

Lepšia tepelná aj zvuková izolácia – jedna z prvých vecí, ktorú určite neprehliadnete, je lepšia izolácia od hluku z vonkajšieho prostredia. Môže za to práve to vákuum, ktoré lepšie odráža zvukové vlny bez toho, aby prenikali do miestnosti. Vákuum sa tiež postará o lepšiu tepelnú izoláciu, to znamená, že nebude unikať toľko tepla von v zime, a v lete zas do bytu neprenikne toľko horúceho vzduchu zvonku.

Už žiadne nátery – ak ste predsa len boli zvyknutí staré drevené okná natierať, tak u tých plastových na to zabudnite. Tie žiadny náter nepotrebujú, a ak túžite po oknách v iných farbách, než je štandardná biela, nie je problém požiadať o okná napríklad modré alebo červené. Alebo žlté či zelené, alebo každé iné, pokiaľ vám to tak vyhovuje.