Myslite na ich aj svoju bezpečnosť

Ak máte psa, alebo mačku určite sa stretnete so situáciou, že ich budete musieť prevážať v aute. cesta k veterinárovi, či dovolenka, to je len úlomok z toho, kedy takýto moment môže nastať. Je potrebné, aby ste pochopili, že zvieratá nie sú deti, takže im len veľmi ťažko vysvetlíte aby poslušne sedeli na zadnom sedadle. Správny spôsob prepravy ochráni nie len vašich miláčikov, ale taktiež vás.

psi v autě
 
Nepodceňujte situáciu
 
Pre nedávnom som cestoval s kamarátom a jeho psom na chalupu. Veľmi ma prekvapilo keď psa len tak naložil na zadné sedadlo, naštartoval a naša cesta sa začala. Opýtal som sa ho, či nechce svojho chlpáča dať aspoň do kufra, keďže takto sa mi to zdá bezpečnejšie. môj kamarát však oponoval tým, že ho takto preváža stále a ešte nikdy sa nič nestalo. Svoj názor pravdepodobne zmenil o niekoľko kilometrov neskôr, keď sme stáli na semafóroch. Pred jeho autom totiž zastal opitý chodec, ktorý začal klopať na čelné sklo. Jeho, takmer tridsať kilogramový vlčiak Oto, začal doslova šalieť a z prednej časti vozidla sme ho nemohli ani za svet dostať.

mops
 
Pes nie je mačka
 
Ak sa teda chystáte so psom cestovať, nikdy nepodceňujte situáciu podobným spôsobom. Pes musí byť v kufri, z ktorého nemôže prejsť do prednej časti auta. Druhým a ešte lepším riešením, je prepravka určená na prenos,  ktorú viete pripnúť bezpečnostnými pásmi na zadnom sedadle. Dnes si môžete kúpiť aj špeciálne popruhy, ktoré fungujú podobne ako bezpečnostný pás, takže psa viete taktiež bezpečne pripnúť.
V prípade mačky nepremýšľajte nad ničím iným ako je prepravka. Tieto mrštné zvieratá sa dokážu dostať kamkoľvek. V ich prípade teda nehrozí oba to, že vám začnú počas jazdy behať po aute, ale taktiež situácia, kedy zalezú pod sedadlá, alebo pokojne do motora. Asi nie je potrebné zdôrazňovať, že to nie je bezpečné pre vás a hlavne pre vaše zviera.