Svietite aj vy s led pásikmi?

Akými spôsobmi dnes môžeme svietiť? Predsa svetlami, ktoré nám ponúka dnešný trh, čo je však naozaj nekonkrétna odpoveď. Je to široký pojem, pretože výber s dnešným osvetlením je pestrý, no ak by sme mali spomenúť nejakú tú najzaujímavejšiu a zároveň populárnu kategóriu, potom sú to svetelné produkty s označením LED.

svietiaca žiarovka

Teda konkrétne tie, ktoré za zdroj žiarenia používajú diódy. To so sebou prináša oveľa úspornejší spôsob pravidelného osvetlenia, rovnako ekologickejší a s dlhšou životnosťou. Takéto diódy sú súčasťou takisto čoraz známejších led pásikov.

Je to forma osvetlenia, ktorá je veľmi praktická a zároveň je synonymom moderných svetiel a toho, akými rôznymi spôsobmi dokážeme nasvietiť aj konkrétne časti interiéri, či konkrétne predmety a pracovné plochy. Vyššie spomenuté úsporné diódy (light emitting diode) sú osadené na vrchnej časti samolepiacich pásov. Takéto pásy sa síce predávajú zvyčajne v balení po minimálne piatich metroch, ale tie je možné nastrihať po vyznačených častiach. Teda v prípade, ak ich potrebujete skrátiť a umiestniť na nejaké špecifické miesto.

svetlá, svetlo

V takomto prípade môžeme vyberať podľa rôznych farieb svetla. Sú pásiky s diódami, čo budú vyžarovať klasické biele svetlo, ale potom je tu tiež rgb led pas, čo sa ovláda diaľkovo a poskytuje farebné možnosti. Okrem nich sú to potom diódy s vyžarovaním špecifických farieb, ktoré si vyberiete podľa svojho vkusu. Z hľadiska konkrétnych možností je preto vhodné vedieť, či sa chystáte takýto pásik využiť skôr praktickým a funkčným alebo dekoračným spôsobom. Na posvietenie nejakej pracovnej plochu alebo skôr na pestré zvýraznenie nejakého predmetu či časti miestnosti.

  • Ak ste sa už stretli s takýmito pásikmi tak je pravdepodobné, že práve s farebnými alebo viacfarebnými, čo sa najčastejšie používajú k dekoračným účelom, napríklad v bare na nasvietenie barového pultu.