Značky topánok, ktoré pozná celý svet

Byť sexi je túžbou mnohých žien. Dokonalé šaty, úžasná kabelka, jedinečné doplnky a úchvatné topánky. Práve topánky sú časť zovňajšku, ktorá dokáže zaujať a upútať pozornosť. Topánky, či skôr lodičky na vyššom opätku dodajú ženám šmrnc, ženskosť a eleganciu. A v neposlednom rade opticky predĺžia nohy čo sa často stretáva s obdivnými pohľadmi opačného pohlavia.

lodičky

Topánky na vysokom opätku sú síce sexi, ale spôsobujú bolesti nôh. Nevhodným výberom sa bolesť násobí. Mnohé ženy ale sú ochotné túto obeť priniesť kedykoľvek, hlavne ak ide o topánky svetových značiek. Komu teda môžeme poďakovať za bolesti nôh a naše nádherne dlhé nohy?

Christian Louboutin
O louboutinkách už každý isto počul, tí šťastnejší ich mali možnosť vidieť a tie najšťastnejšie ich aj vlastnia. Lodičky na vysokom opätku s červenou podrážkou pozná asi celý svet.

Návrhár a majiteľ tejto značky Christian Louboutin to nemal zo začiatku ľahké. V škole mu to veľmi nešlo – vyhodili ho keď mal 16 rokov. V roku 1992 vznikla táto značka. Louboutinky sú lodičky na vysokom opätku (čím vyšší tým lepší), ktoré majú červenú podrážku. Typický poznávací znak týchto topánok mal zaujímavý začiatok. Ch. Louboutin videl jednu zo svojich asistentiek ako si maľuje nechty červeným lakom… to mu stačilo na to aby dostal nápad s červenou podrážkou. Jeho topánky sú presne také ako červený lak na nechtoch – sexi, rozkošné a koketné. V ponuke tejto značky nájdete lodičky aj na viac ako 15 cm opätku. Ak si na ne trúfate, tak si ich rýchlo kúpte, tieto topánky sa rozpredajú rýchlejšie než teplé rožky. Každý rok sa predá viac než pol milióna párov týchto hriešne drahých lodičiek.

podpatky

Manolo Blahnik
Ak sa vám zdá, že priezvisko tohto návrhára má slovanský nádych hádate dobre. Otec Manola Blahníka pochádza z Českej republiky. Vyštudoval síce literatúru, architektúru a výtvarné umenie, ale svet dobyl svojimi lodičkami.
Typickým znakom topánok tejto značky je tenký a veľmi elegantný ihličkový opätok. Sú tak žiadané, že sa vyrábajú na zákazku a kým sa ich dočkáte ubehne pár mesiacov. Ak túžite po elegantných, nenapodobiteľných a jedinečných lodičkách počkať sa vám určite oplatí.