Aj záhradkári skladujú

Záhradkári zažívajú pred jeseňou nával práce. Je spojený hlavne so zberom úrody a s jej uskladňovaním. Na to ale potrebujú odolné obaly na ovocie a zeleninu. Záhradka je aktívnym relaxom počas celého roka. Iba v zimných mesiacoch je práce pomenej. Na jar sa ale príroda prebúdza a s ňou aj naše záhrady. Predajne so záhradnou technikou a osivami sa plnia ľuďmi a teplejšie slnečné lúče nás doslova volajú do záhrad. Začína sa sezóna jarných prác na záhradách. S ňou je spojených množstvo činností. Napríklad príprava zemi na siatie a samotné sadenie prvých plodín. Ak ste majiteľom skleníkov, máte výhodu. Reďkovka a šaláty určite krásne rastú a urobia nám radosť skôr ako iné druhy zeleniny.

plastové prepravky do sadov aj menších záhrad

Čoskoro budú opäť na trhoch dostupné planty a priesady paprík, paradajok a iných bežne pestovaných rastlín. Aby ste ich domov doniesli v perfektnom stave nezabudnite si vziať na nákupy priesad bedničku. Tá ich ochráni od nárazov a prevaľovania sa počas cesty domov. Nehrozí teda riziko zlomenia stoniek a znehodnotenia rastliny.

ovocie a zelenina

Aby aj plody ťažkej práce boli v bezpečí, nezabudnite si pripraviť dostatok obalov na zozbieranú zeleninu a ovocie. Manipulácia a zber je oveľa jednoduchšia s plastovými prepravkami na ovocie a zeleninu ako s kýblom či košíkom. Napríklad rajčiny sú náchylné na mechanické poškodenie pri neopatrnom zbere. V bedničkách majú stále prívod vzduchu a vetranie, nehnijú teda a nerozmačkávajú sa. Nikto by predsa nechcel prísť o celú snahu zlým zberom alebo uskladnením. Prečo sa používajú bedničky či plastové prepravky na zeleninu a ovocie? Jednoduchá odpoveď – šetria priestor tým, že sú stohovateľné, skladacie a zároveň poskytujú ochranu pre plody. Odolávajú vlhkosti aj mechanickému poškodeniu oveľa viac ako iné obalové materiály a zároveň privádzajú aj kyslík a ventiláciu. Ovocie a zelenina vydržia čerstvé a kvalitné oveľa dlhší čas. A my si môžeme užívať benefity domáceho pestovania aj počas zimných mesiacov.