O čom je v skutočnosti tantrická masáž?

Ak nás zaujme nejaká téma, nie je ojedinelé, že sa pri nej stretneme s množstvom informácií, ktoré však môžu byť v niečom rozdielne a niekedy majú na vec nepriamy, respektíve skreslený pohľad. A týka sa to takisto témy tantrická masáž, na ktorú má pravdepodobne dodnes veľa ľudí nepriamy názor. O čom vlastne takáto masáž je a aký je jej skutočný význam?

tantra, joga, spriritualizmus

Z laického hľadiska si s ňou spájame hlavne fakt, že má znaky erotickej masáže a takisto sa pri nej nevynechávajú dotyky v intímnych oblastiach.

A tento názor je pravdivý, pričom tieto postupy však majú svoj význam. Tieto techniky majú za úlohu pracovať s našou sexuálnou energiou a využiť ju k odstráneniu ťaživých telesných a psychických blokov. Následne je cieľom to, aby nás senzuálne dotyky obohatili čerstvou životnou silou.

Je takisto známe, že praktizovať ju môžu aj páry vo svojom súkromí.

V podstate áno, ak k tomu majú základnú znalosť a vyhovujúce prostredie. Teda aj vhodné priestory sú základným faktorom príjemnej tantry. Nielen z tohto dôvodu sa v našom hlavnom meste stretnete so službami ako senzualne masaze bratislava so svojim vlastným salónom a prostredím, ktoré je k daným praktikám ideálne prispôsobené. Samozrejmosťou sú tu čisté miestnosti, príjemná atmosféra, súkromie a relax.

zamilovaný pár, siluety

Je tiež vhodné poukázať na to, že princíp tantrických masáží nie len o dotykoch v intímnych oblastiach, či len o rýchlom dosiahnutí orgazmu.

Ako bolo spomenuté vyššie, cieľom je detailná práca so sexuálnou a životnou energiou, precítenie každého senzuálneho dotyku, čo navyše dokáže mať liečivé a hlavne uvoľňujúce účinky. Celý proces je určitým rituálom, čo čerpá z dávnych tradícií a nejde len o o nejakú erotickú služby, ktorá sa zameriava len na to jediné. Tantrická masáž má bohatšie účinky a rovnako bohatší je takisto jej vplyv na načerpanie nových životných síl.