Sklo je vynikajúci prvok vhodný do bytu aj do kancelárie

Vstupy do budov či miestností sú vybavené dverami, ktorými vchádzame a vychádzame. Mnoho miestností veľkých rozmerov v bytoch či kancelárskych priestoroch sme nútení predeliť čoraz viac populárnejšími sklenenými priečkami. Ich súčasťou sú dvere, najčastejšie využívané sú otváravé, ale medzi najpraktickejšie môžeme zaradiť posuvné dvere.

door-1590024_1920

Dvere sprostredkovávajú prechod z jednej miestnosti do druhej a vo väčšine prípadov sa otvárajú, no moderné interiéry či exteriéry už prechádzajú na systém posuvných dverí. Ide o šikovný, priestor šetriaci spôsob otvárania, ktorý dáva možnosť využiť posuv aj do stiesnených priestorov, kde je potrebné rátať s každým centimetrom. Práve vtedy na scénu prichádzajú posuvne sklenene dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/ veľmi efektívne dvere, ktoré sa neotvárajú, ale posúvajú. V prípade, že je nutné priviesť do miestnosti svetlo a zároveň ušetriť priestor, výbornou voľbou sú sklenené posuvné dvere. V závislosti od toho, kam ich osadíme, treba zvoliť aj typ sklenenej výplne dverí. Tá je v ponuke v priehľadnej či matnej verzii alebo s grafickým polepom a podobne.

Moderné stavby na celom svete sa vyznačujú využívaním skla v maximálnej miere, od sklenených dverí cez steny až po celé fasádne systémy, ktoré majú dvojaké konštrukčné riešenie: môžu mať sklo osadené v hliníkových rámoch alebo ide o bezrámové systémy, ktoré sú čoraz viac vyhľadávané a využívané. Ich výhoda je v jednoduchosti a technickej dokonalosti v spojení s moderným a čistým dizajnom, keďže spoje jednotlivých skiel sú takmer neviditeľné a tvoria čistý detail. Takisto aj posuvné dvere zo skla môžu byť bezrámové alebo v hliníkovom ráme. Ich plusom je, že nepokazia žiadny architektonický štýl, ba práve naopak, zvýraznia čistotou a jednoduchosť prvkov aj technickú dokonalosť celej stavby, čo je hlavným atribútom všetkých súčasných novostavieb.

apartment-185777_640

V domácnostiach si takisto môžete zaobstarať posuvné dvere, ak ich osadíte v najfrekventovanejšej miestnosti, teda v obývacej izbe či hale, budú zaujímavým a originálnym prvkom celého interiéru, nezaberú takmer žiadny priestor navyše a svoju funkciu splnia.