Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre posuvné sklenené dvere do interiéru

Ak uvažujete nad kúpou nových interiérových dverí, pretože tie vaše sú už staré, poškodené alebo nemoderné, mali by ste sa zamyslieť nad možnosťou elegantnejšieho vzhľadu, aký ponúkajú sklenené posuvné dvere. Tým, že sa posúvajú, šetria tak priestor za dverami a vy sa už nemusíte báť, že otvorením dverí do niekoho alebo niečoho narazíte. Sklo je tvrdené, takže je mizivá pravdepodobnosť, že by ho malé dieťa ľahko rozbilo.

sklenené posuvné dvere so vzorom

Sklenené posuvné dvere sa vyrábajú číre alebo matné, taktiež so vzorom, aby ladili k vašej domácnosti. Presvetlia vám aj tmavé poschodie, ak náhodou na chodbe nemáte okno. Sú ideálnym doplnkom vašej obývačky, ak máte priestor rozdelený na spoločenskú a oddychovú časť. Sklo sa ľahšie umýva a nehrozí poškriabanie, ako na drevených dverách, preto sa s deťmi môžete hrať a kľudne ich pomaľovať farbami na sklo. Takto budete mať zábavku pre celú rodinu, potom stačí jednoducho zotrieť a hotovo. Sklenené posuvné dvere sú vhodné aj na oddelenie spálne od šatníka, takto získate bezpečnejší vstup a vo vašej spálni dekoratívne doplnia jednoduché steny. Budú pôsobiť akoby obraz na celej stene, keďže stavebné spoločnosti ponúkajú aj farebné prevedenia.

farebné sklenené posuvné dvere

Abstraktné umenie, alebo kvety či stromy, je to iba na vás, pre aký typ sa rozhodnete. Buďte si istí, že ani čírim sklom nič nepokazíte, tu sa však musíte zamyslieť nad údržbou. Ak teda máte deti, číre sklo bude stále ucapkané od drobných ručičiek, deti rady skúšajú aj grimasy, tak sa môže stať, že línie malého jazyka sa budú ťahať až do výšky. Tak isto je to aj s domácimi miláčikmi. Psíkovia radi oblizujú balkónové dvere, tak je viac ako pravdepodobné, že to budú robiť aj na posuvných dverách. V tomto prípade odporúčame sklo matné, zbavíte sa tak každodenného umývania a leštenia. Nech si vyberiete akýkoľvek vzor na posuvných sklenených dverách, môžete si byť istý, že oživia každý kút vášho domu a stanú sa tak neoddeliteľnou súčasťou vašej domácnosti.