Streč je vynikajúca vlastnosť nielen látok, ale aj iných materiálov

Elastické vlastnosti materiálov si našli svoje uplatnenie v širokom spektre odvetví, nie sú to len látky na odevy, ale najnovšie ich nájdeme aj v potravinárstve, stavebníctve, v skladoch, poštových službách, počas sťahovania, pri preprave tovaru ako obalový materiál, ale aj pri snahe ochrániť rozličné povrchy a dopustiť na ne nedáme ani v domácnostiach.

Rožky budú vo fólii dlhšie čerstvé

Ochrana zdravia je našou prioritou pri všetkých https://zpravy.idnes.cz/ceska-drogy-pakistan-zatceni-dim-/zahranicni.aspx%3Fc%3DA180115_121059_zahranicni_fka činnostiach, príprava jedál a všetkých potrebných surovín musí spĺňať hygienické normy, takže každá surovina musí byť zdravotne vyhovujúca. Na to, aby sme dokázali dodržať hygienické predpisy pri skladovaní a preprave potravín, musia byť dodržané postupy a použité materiály, ktoré sú pre priamy styk s potravinami určené. Keďže aj druhov surovín na prípravu jedál je nekonečne veľa a majú aj rozličnú konzistenciu, treba ich chrániť pred pokazením a znehodnotením vhodným zabalením.

Na trh sa dostali mnohé druhy obalov, prevažne ide o plast alebo igelit, pretože tie sa dajú použiť aj pri balení mäsa a mäsových výrobkov, pečiva, syrov, a tak ďalej. Potravinárstvo však nie je výhradným používateľom stretchových obalov, svoje služby poskytujú aj iným odvetviam priemyslu, spomínali sme stavebníctvo či skladové služby, kde je nutné dokonalo a spoľahlivo zabaliť všetky predmety, ktoré sa dodávajú či prepravujú na stavby alebo sa ukladajú v skladoch, takisto si ich vlastnosti chvália aj prepravcovia, pretože poštové služby si vyžadujú manipuláciu s každou zásielkou, ale určite mal tento obal v rukách už každý z nás, napríklad pri sťahovaní či maľovaní bytu ako ochranný materiál nábytku a zariadenia.

Do fólie pokojne zabaľte aj ovocie

Výrobcovia prichádzajú stále s novými druhmi stretchových fólií https://www.2packsk.sk/ostatni/stretch-folie, vyrábajú ich v rozličných farbách, viacerých pevností a aj dĺžok návinov v balíkoch. Bežné sú náviny s 132, 144, 150 a 330 –timi metrami fólie. V domácnostiach našli svoje uplatnenie okamžite a do rúk ich berieme takmer každodenne, takže smelo môžeme povedať, že bez stretchovej fólie sme takpovediac stratení.