Matracová politika

Správny matrac je kľúč k dobrému spánku. Ale ako zvoliť ten pravý? Nie je to nič jednoduché, pozerali ste v poslednej dobe výber matracov? V dnešnej dobe máte na výber z toľkých druhov a kritérií, až sa Vám z toho zatočí hlava. Ako sa pri výbere vhodného matraca nezamotať. Pri výbere matraca má svoju úlohu aj Váš vek. Je to dôležité kritérium hlavne pre deti a adolescentov do 15 rokov. Tí by totiž mali spávať na tvrdšom matraci. Ich chrbtica je ešte stále vo vývoji. Mäkký matrac nie je dostatočnou oporou a nechá chrbát takpovediac napospas tomu ako sa dieťa skrúti či otočí. Výsledkom môže byť zakrivenie chrbtice a bolestivé stavy v neskoršom veku. Oproti deťom seniori majú tiež svoje potreby. Nakoľko ich chrbtica je už skúšaná vekom potrebuje patričnú oporu ale aj mäkkosť – volíme preto zlatú strednú cestu. Matrac nesmie byť príliš tvrdý. V opačnom prípade sa môžu dostaviť bolesti kĺbov.

komfort je pre každého iný

A nesmie byť ani príliš mäkký aby vstávanie z matraca bolo pohodlné. Dospelý si svoju cestu volia sami. Nakoľko každý má iný zdravotný stav, stav chrbtice a zaužívané polohy pri spaní. Je iba na ňom aby si zvoli aký typ matraca mu prináša príjemný spánok a pohodlné rána. Váha bohužiaľ nezasahuje iba náš šatník ale aj našu posteľ. Ak je naša váha pod 90kg máme možnosť si zvoliť mäkkosť matraca. Ak ale toto číslo prekročíme je načase vymeniť starý matrac, za matrac vyhovujúci našej telesnej konštrukcii. A to je matrac s tvrdosťou 3- 5. Je to hlavne kvôli chrbtici, vyvarujeme sa tak možným problémom v budúcnosti. Manželia – jedna posteľ dva matrace.

dobrý spánok má cenu zlata

Je to istejšie akoby mal jeden trpieť bolesti chrbta pri rannom prebúdzaní. Myslite na seba aj na svoju polovičku a zaobstarajte si radšej matrac podľa toho aký potrebujete. Každý z nás je iný a napriek tomu, že si dobre rozumiete neznamená, že budete mať so svojou polovičkou rovnaké nároky na matrac. Najčastejšie materiály matracov sú studená pena, PUR pena, pamäťová pena, latex, TEMPUR, pružinové matrace, špeciálne kombinované typy matracov. Ak ste si teda mysleli že kúpite iba nový matrac a hotovo – ste na veľkom omyle. Vybrať si správny matrac býva hotová veda. Nie je preto na škodu opýtať sa odborných predajcov na ten najvhodnejší matrac práve pre Vás.