Nenápadné, no dôležité úchyty na dverách sprchových kútov majú svoje opodstatnenie

Závesy či v minulom storočí známe „céčka“ boli vyhľadávané aj v súvislosti so sprchovými kútmi, keď sme ich používali namiesto dverí. Tá doba však už pominula a dnes sa do kúpeľní montujú veľmi moderné a prepracované sprchovacie kúty či celé boxy s masážnymi funkciami, a tie majú sklenené dvere, ktoré môžu byť otváravé alebo posuvné. Ich pohyb však musíme vedieť ovládať, na to slúžia madlá či úchyty.

Otvoriť tieto dvere nie je problém

Sklenené steny s implementovanými dverami nájdeme v každom byte či dome, v každej komerčnej budove, kde sa vyskytujú ľudia. Dvere na sprchových kútoch nie sú výnimkou, aj tie je nutné otvárať či posúvať, no bez madla by sme to asi dokázali len ťažko. História madiel je dlhá, už v minulom režime sme ich využívali, mali síce skoro rovnaký tvar na všetkých dverách, no pretrvali dodnes, ale v iných podobách.

Dostať sa do priestoru, ktorý oddeľuje sklenená stena s dverami je možné, ak ich otvoríme, k tomu slúži madlo či KH24 Lmmont úchyt, hliníkový, drevený alebo z nehrdzavejúcej ocele. Ich dizajn je závislý na rozmere dverí a ich umiestnení či frekvencii otvárania. V bytoch sú prevažne v sprchových kútoch, ktoré tvoria sklenené steny s dverami. Tam sa používa prevažne sklo s hrúbkou od 8 až po 12mm, takže aj úchyty musia byť vyrobené v tomto duchu.

LM-MONT sa výrobou takýchto doplnkov zaoberá rovnako ako celými rozmernými stenami či fasádami, vyrába aj sprchové kúty a mnoho iných produktov z hliníka, skla či nerezu. Svojim zákazníkom ponúkajú kvalitné a moderné sprchové kúty s peknými a dizajnovými madlami, napríklad aj to s označením KH24, vyrobené z mosadze a leštené do povrchu lesklého alebo matného chrómu. Madielko nie je veľké, má rozmer len 35x35mm, takže je tak akurát do ruky a dvere sa ním ľahko otvoria.

Nápaditosť sprchovým kútom nechýba

Štvorcový tvar úchytov dverí je trendový, týmto tvarom sa môžu pochváliť aj iné súčasti zariadenia bytov, batérie, sprchové hlavice a veľa iných. Dôležitý je výber kvalitného materiálu, aby odolal vplyvu vody a vlhkosti, nekorodoval a jednoducho sa udržiaval, a to sú vlastnosti aj spomínanej nehrdzavejúcej ocele.