Spojte flexibilitu s istotou

Bývanie a flexibilita

Je zaujímavé spájať pojem bývanie a flexibilita. Bývanie nás navádza k myšlienkam o trvalosti, vychádza to aj z pojmu,,nehnuteľnosť,,. Mnohých však desí predstava budúcnosti. Potrpia si na možnosť výberu a adaptácie voči požiadavkám a situáciám, ktoré budúcnosť prináša. Ako sa dá spojiť istota kvalitného bývania s flexibilitou možností budúcnosti a našich nárokov? Je to možné. Dokonca je to jedna z verzií budúcnosti, čo sa bývania a stavebného priemyslu týka. Nároky klientov sú čoraz náročnejšie a zahŕňajú požiadavky pre murované stavby priam nesplniteľné. Práve túto dieru v modernizácii pokrýva jeden z typov stavieb.

Mobilné domy ako verzia bývania budúcnosti

Nemyslíte iba na tento deň, mesiac ale aj na niekoľko rokov dopredu? Týka sa Vás otázka ekológie, udržateľnosti a ekonomickej efektivity? Práve tohto všetkého sa mobilné domy veľmi úzko dotýkajú. Modernizácia totiž prináša zmenu myslenia pri stavbách domov. Nie je dôležitá iba kvalita, ale aj náklady na prevádzku domu, možné opatrenia na zníženie emisií, možnosti energetickej samostatnosti a samozrejme slobody. Dom Vás nemá obmedzovať, má to byť miesto pokoja a rodiny. Mobilné domy sú jednoduchšou verziou murovaných domov s nízkymi prevádzkovými nákladmi, nižšími nákladmi na starostlivosť ale aj nižším emisným zaťažením pre planétu.

mobilné domy - moderné bývanie

Aké sú výhody mobilných domov a čo nám prinášajú v porovnaní s ich klasickým predchodcom

K nesporným výhodám mobilných domov patrí čas. Čas strávený čakaním na kompletizáciu – teda čas, ktorý musíme čakať kým budeme môcť bývať. Kým murované domy potrebujú na stavbu niekoľko mesiacov, v mobilnom dome bývate za pár týždňov. Čas ušetríte aj vybavovaním administratívy. V závislosti na veľkosti a type domu, máte na starosti oveľa menej papierov ako pri klasickej stavbe. Náklady na stavbu murovaného domu sú často pre mnohých nereálne a príliš vysoké. Kým náklady na stavbu mobilného domu môžu byť menšie aj o štvrtinu. Nie je dom ako dom. Tvrdia tí, ktorý nepoznajú hlbšie metodiku stavby mobilného domu. Nie je pravdou, že mobilný dom nebude plnohodnotnou alternatívou oproti murovanej klasike. Mobilný dom je vhodný na trvalé bývanie, napriek svojej mobilnosti a variabilite. Vďaka použitím materiálom je dom zateplený, čím ušetríte na energiách. Vykurovanie v dome je možné vyriešiť klimatizáciou, kúrením na pevné palivo či podlahovým kúrením. Tieto typy vykurovania sú lacnejšie a efektívnejšie.

Bývanie budúcnosti bez starostí

Dôležitá je aj voľnosť

Ak neviete, kde sa budete vidieť za desať rokov, je mobilný dom určený práve Vám. Poputuje totiž s Vami na nové miesta. Áno je to možné. Zaručuje Vám teda úsporu peňazí a času v prípade, že sa rozhodnete presťahovať. Stačí pritom nájsť iba vhodný pozemok. Odpadne Vám opätovné vybavovanie, čakanie a neistota. Bývajte na novom mieste ale v svojom dome, ktorý tak dobre poznáte. Tento trend sa do budúcnosti čoraz viac vyvíja a je čím ďalej tým viac žiadaným. Pre pozitívne ohlasy majiteľov týchto moderných domov a ich dobré skúsenosti a spokojnosť.